پروژه ایران مال، بزرگترین مجتمع تجاری، تفریحی خاورمیانه

پروژه ایران مال، بزرگترین مجتمع تجاری، تفریحی خاورمیانه

پروژه ایران مال، بزرگترین مجتمع تجاری، تفریحی خاورمیانه

ایران مال یا بازار بزرگ ایران، یکی از بزرگترین مراکز خرید دنیا می‌باشد، مجموعه ایران مال در نزدیکی دریاچه چیتگر در منطقه 22 تهران واقع شده است. این مجموعه با کاربری تجاری، تفریحی، فرهنگی و ورزشی افتتاح شده است. همچنین مجموعه ایران‌مال دارای 2 هتل پنج ستاره نیز می‌باشد. زیر بنای پروژه ایران مال، 1٬710٬000 متر مربع در زمینی به مساحت 27 هکتار، سال 1390 آغاز گردید.

ایران مال

بخش های مختلف پروژه ایران مال

مجموعه ایران مال از بخش های مختلفی تشکیل شده است که در ادامه با مهم ترین بخش های این مجموعه آشنا خواهیم شد.

مرکز خرید مجموعه ایران مال

مرکز خرید مجموعه ایران مال یکی از بزرگترین مراکز خرید در تهران می‌باشد و می‌توان گفت مهم ترین بخش در مجموعه ایران مال، مرکز خرید آن می‌باشد. واحد های تجاری مجموعه ایران مال حدود 700 واحد می‌باشد، طبقات این مجموعه بر اساس نوع کالا دسته بندی شده اند، بصورتی که در هر طبقه یک نوع خاصی از کالا به فروش میرسد، می‌توان به محصولاتی نطیر محصولات لوارم و دکوراسیون خانگی، جواهارات، ساعات و زیرور آلات، فرش و محصولات زیبایی، آرایشی و مد و پوشاک مد و ... اشاره کرد.

مرکز خرید مجموعه ایران مال

مرکز خرید مجموعه ایران مال

سینما، هتل و رستوران های مجموعه ایران مال

در مجموعه ایران مال حدود 40 سالن سینمایی طراحی شده است که 12 سالن آن در حال فعالیت می‌باشد که می‌تواند ظرفیت پذیرایی از 1800 نفر را داشته باشد، همچنین در مجموعه ایران مال، حدود 200 رستوران نیز در مجموعه در نظر گرفته شده است، هتل مجوعه ایران مال نیز در بخش شرقی این مجموعه واقع شده است که متشکل از 2 هتل پنج ستاره می‌باشد (211 و 195 اتاقه).

سینما، هتل و رستوران های مجموعه ایران مال

مجموعه ورزشی ایران مال

برای رفاه و سرگرمی ایرانیان عزیز یک مجموعه تفریحی ورزشی با امکانات بسیار خوب نیز در ایران مال ساخته شده است. این مجموعه می‌تواند مکانی رویایی برای سپری کردن اوقات فراغت شما و سایر اعضای خانواده‌تان باشد. همچنین این مرکز برای برگزاری مسابقات داخلی و بین المللی نیز مناسب سازی شده است.

از مهمترین بخش‌های این مجموعه می توان به این موارد اشاره کرد: پیست یخ، استادیوم چند منظوره، مجموعه استخر، سالن های اسکواش، سالن آمادگی جسمانی، جاده تندرستی، بولینگ و... اشاره کرد.

مجموعه ورزشی ایران مال

باغ ماهان، باغ ایرانی مجموعه ایران مال

باغ ایرانی ایران مال که از باغ ماهان کرمان الهام گرفته شده است در بخش مرکزی مجموعه ایران مال قرار گرفته شده است.

باغ ماهان، باغ ایرانی مجموعه ایران مال

سایر بخش های مجموعه ایران مال

از دیگر بخش های مهم در مجموعه ایران مال می‌توان به مجموعه نمایشگاه خودرو نیز اشاره که کرد که در سه طبقه از مجموعه واقع شده است، سایر بخش های مجموعه نیز می‌توان به تالار آینه، مسجد نبی، کتابخانه و بازار چها سوق اشاره کرد، مجموعه ایران مال دارای 20,000 پارکینگ برای خودرو و موتور سیکلت که بصورت زیر گذر و پل، تونل در نظر گرفته شده است.

آدرس ایران مال

تهران، انتهای بزرگراه شهید همت (غرب)، بزرگراه شهید خرازی، بازار بزرگ ایران (ایران مال)